Zajímavosti

Náš svět je plný nových, zajímavých technologií a aktivit.

FERRIT ELECTRIC zaměstnává unikátní kolektiv více jak 20 vývojářů, elektroniků a montérů elektronických komponent pro důlní zařízení. Kolektiv je rozčleněn do dvou oddělení – oddělení Vývoje a oddělení Výroby. Příjemné pracovní prostředí, rodinná atmosféra a prostředí vzájemné důvěry nám dává radost z vzájemného setkání při práci s nejmodernějšími technologiemi. Proti současnému nedostatku pracovních sil bojujeme přátelským prostředím, zajímavou prací, kvalitním vybavením a v neposlední řadě vzájemným sdílením a rozšiřováním znalostí.

Naše elektronická zařízení slouží v severní Americe, Jižní Americe, Africe, Asii, Evropě a Austrálii. Ano, všude tam, kde se těží, přinášejí naše stroje vysoký užitek daný důrazem na výkon a kvalitu. Náš nejvzdálenější stroj slouží v daleké Chile.

Nejsevernějším místem, kde jezdí naše stroje, je Norilsk v Ruské federaci, ležící až za polárním kruhem. V Norilsku naše stoje těží kovy (hlavně nikl) a uhlí. Těžební průmysl však zde představuje velkou zátěž pro životní prostředí, Norilsk patří mezi nejznečištěnější města na světě, zima je tady krutá a dlouhá. 29. prosince 2015 zde byla naměřena teplota -64 °C. I v takovém prostředí naše stroje uspěly.

Naše stroje dělají nebezpečné bezpečným. Uvědomujeme si, že tam kde budou stroje pracovat je důlní prostředí, voda, prach, plyn, koroze a výbušný plyn. Pracují zde lidé, pro něž je zajištění a udržení bezpečnosti nejvyšší prioritou. Zodpovědným dodržováním všech bezpečnostních předpisů, zajištěním bezpečnosti strojů a příslušenství chráníme havířům po celém světě životy a zdraví. Kvalitní a včasný servis našich strojů je činností, na které jsme vyrostli. Zákazníci očekávají, že je v jejich problémech nenecháme a jejich problémy se stanou problémy našimi. Každý stroj má diagnostickou část, ve které jsou uložená data o provozu a plnění technických podmínek práce strojem. Jsme tím schopni dokladovat bezvadnou činnost stroje a trvale a otevřeně prokazovat jejich kvalitu a přínos a zároveň se pokusit předcházet budoucím poruchám a účinně se jim preventivně bránit. Největší stroje, řízené a zabezpečené naší technologií jsou důlní nakladače DNK10F s délkou 10 metrů, šířkou 2,5 metrů a váhou 30 tun. DNK10F naloží najednou do lopaty až 10 000kg. Nejmenším strojem je DMZ50-RC, důlní závěsná lokomotiva s dálkovým ovládáním. Lokomotiva je tak kompaktní, že strojník, který ji ovládá už nemá kabinu, ale jde vedle stroje a ovládá ji dálkovým ovládáním.

Naše práce nás baví. Kde jinde si můžete vyzkoušet ovládat dálkovým ovládáním náš největší „angličák“ - důlní nakladač stroj DNK 10 s váhou 30 tun, který naloží na jeden záběr lopaty 10 tun materiálu?

Oblast elektroniky, ve které se naši vývojáři pohybují je TOP oblastí. Zpracováváme celkové řešení od návrhu, simulace výrobku, přes návrh desky plošných spojů, výrobu prototypu a ověření výrobku v reálném provozu.

Naše elektronické komponenty a přístroje vyvíjíme na moderních počítačových softwarových nástrojích, které umožňují navržené zařízení virtualizovat, vizualizovat a simulovat tak jeho provoz a změřit vlastnosti ještě před zapájením jediné součástky. To značně urychluje vývoj a předchází chybám.

Existuje zásadní rozdíl mezi realtime technologiemi, které používáme ve svých výrobcích a běžnými PC technologiemi. Vestavěný systém (zabudovaný systém, embedded system) je jednoúčelový systém, ve kterém je řídicí počítač zcela zabudován do zařízení, které ovládá. Na rozdíl od univerzálních počítačů, jako jsou osobní počítače, jsou zabudované počítače většinou jednoúčelové, určené pro předem definované činnosti a pro rychlou práci v reálném čase. Zde hlavně záleží na jeho rychlé reakci na vstupní parametry, vždyť přece řídí reálný stroj v reálném prostředí, kde se nic nesmí zaseknout nebo restartovat.

Naše práce vývojová je stále více řízena projektově. Investujeme do školení a připravujeme projektové certifikace pro naše vývojáře. Výsledkem je kvalitní a efektivní práce bez zbytečných stresů a spokojenost zákazníka s úspěšným projektem. Své znalosti a zkušenosti sdílíme společně v týmu. Pokud se nám něco nepodaří, umíme se podívat zpět a z chyby se poučit.

Vzdělávání v naší společnosti je nutností. Zahájený program vzdělávání obsahuje Anglický a Ruský jazyk, probíhají odborná školení a také školení měkkých dovedností. Abychom byli ve styku se zákazníky, naši pracovníci se zúčastňují zahraničních konferencí a výstav.

Stroje důkladně testujeme spolu s pracovníky FERRITu na firemním polygonu. Možnost jeho využití nám přináší schopnost důkladně otestovat každý vyvíjený komponent v reálném použití, vidět jeho skutečné fyzikální a technické vlastnosti a ověřit si jeho kvalitu a funkčnost. V neposlední řadě nám polygon umožňuje si při práci hrát!

Rozvíjíme projekt elektrifikace našich strojů novými Lithiovými bateriemi. Zde je část naší technické a produktové budoucnosti, i zde chceme být technologickým leaderem.

Pracujeme na zapojení našich strojů do systému autonomního řízení, kdy vybrané stroje budou pracovat samostatně, autonomně. Budeme tak zabezpečovat provoz tam, kde lidé být nemohou nebo kde se nevyplatí. Autonomní stroje, takové důlní Tesly, jsou horkou novinkou a my jsme u toho!

Připojili jsme se k mateřské společnosti FERRIT v projektu zlepšování a dobrých nápadů, kde je možno uplatnit své přínosné nápady a vydělat si další odměnu.

Certifikace našich výrobků do důlního provozu je jednou z nejsložitějších činností a začíná už při návrhu a vývoji výrobku. Certifikací a srovnáním s normami ověříme vysokou bezpečnost našich výrobků.

Některé části našich výrobků tiskneme na 3D tiskárnách. V budoucnosti zvažujeme investice do těchto technologií pro jejich lepší využití při efektivní kusové nebo malosériové výrobě.